سیستم standing seam roof چیست؟

این نوع سقف به صورت یکپارچه بوده بدون هرگونه درز و همپوشانی و پیچ و پرچ و به شکلی وبا هر شعاع قوس منفی یا مثبت قابل اجرا بوده و دیگر مشکل پوشش های گذشتهه که در سقف های قوسی و شکسته وجود داشته مشاهده نمی گردد.

1- ورق نهایی این سیستم از جنس آلومینیوم به ضخامت یک میلی متر با آلیاژ خاص اصلاح شده می باشد و به دلیل استفاده از آلیاژ خاص این ورق دارای قابلیت نرمی تا جایی است که می توان ورق زیپ شده را تا چندین مرتبه باز و بسته نمود بدون اینکه به ورق آسیبی برسد.

۲- با وجود گام های ایجاد شده روی ورق نهایی مقاومت پوشش بالا رفته است.

۳- سرعت اجرای این سیستم بسیار بالا می باشد.

۴- این سیستم کاملاً آب بندی می باشد و به این دلیل که در لایه نهایی پوشش سقف از هیچگونه پیچ یا پرچ استفاده نمی گردد، زیرا هر پیچ روی سقف یک پتانسیل برای ورود آب به سیستم می باشد و در اثر گرما و سرمای ایجاد شده در طول شبانه روز امکان بوجود آمدن شکاف در محل پیچ ها و عبور آب از این قسمت ها به داخل می باشد.همچنین از آنجایی که ورق نهایی به هیچ لایه ای پیچ نشده و فقط روی هولدرهای زیرین نشسته است در اثر انبساط و انقباض ناشی از گرما و سرما می تواند به آسانی روی هولدرهای موجود به صورت ریلی حرکت کند و به همین دلیل هیچ گونه شکافی روی ورق نهایی اینجاد نمی گردد.

۵- ۳۵ سال عمر مفید این پوشش می باشد لذا دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی هر چند سال یکبار برای نگهداری نمی باشد.

۶-سیستم زیپ پروفیل این قابلیت را داراست که بر روی هر نوع استراکچر از قبیل فولادی، بتنی، اسپیس فریم و … اجرا می گردد.

۷- به دلیل رنگ پذیری متنوع لایه زیرین متناسب با نمای داخلی پروژه، دیگر نیازی به اجرای سقف کاذب نمی باشد که این امر در کاهش هزینه ها بسیار موثر می باشد .

۸- ورق نهایی (آلومینیوم خاص اصلاح شده با آلیاژ ویژه به ضخامت یک میلی متر) دارای قابلیت رنگ پذیری با تنوع رنگی کامل می باشد.

۹- این سیستم قابلیت پوشش انواع سقف های هرمی، قوس دار و گنبدی را نیز دارد .

سقف کلزیپ، ایده ای خلاقانه، نوآوری در معماری و مقابل در برابر زلزله

همگام با بهره گیری از فناوری های نوین در سازه های مهندسی، روی آوردن به احداث این سازه ها مستلزم رعایت اصولی است. یکی از این اصول سبک سازی سازه هاست . یکی از مشکلاتی ساختمان ها با آن روبرو هستند پدیده زلزله می باشد. زلزله از پدیده های طبیعی است که در طول تاریخ حیات بشر بارها انسان را به وحشت انداخته و باعث تخریب شهر ها و روستاهای زیاد همراه با تلفات انسانی شدید و داغ دار نمودن انسان بوده است. سیستم سازه ای کلزیپ با توجه به وزن کم می تواند گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده بخصوص در سازه های عمومی که محل رفت و آمد مردم می باشد، قرار گیرد . راحتی و سهولت در نصب و اجرای این سیستم در کنار خصوصیت سبکی آن، از نقاط قوت این سیستم محسوب میشود. علاوه بر این، خصوصیات دیگر کلزیپ ، نظیر عایق بودن صوتی حرارتی، سیستم بام سبز، سیستم بهره گیری از انرژی تجدید پذیر خورشیدی، که هر کدام در نوع خود بی نظیر می باشند، بر جایگاه ویژه سقف کلزیپ اذعان دارند. ضمن آنکه آزادی در طراحی معماری، توانسته است سلایق معماران را کاملاً ارضا نماید.

سقف کالزیپ با توجه به مشخصات منحصر به فرد خود دارای مزایای زیادی می باشد که به شرح زیر است :

1- قابلیت طراحی نامحدود برای کلیه اشکال هندسی و ابعاد سازه مورد نظر طراحان

2- وزن سبک، ایستایی زیاد، و ایده آل برای سقفهای بزرگ: از آنجائیکه کالزیپ سبک وزن می باشد(فقط ۳-۵ کیلوگرم بر متر مربع) میزان مصالح مورد استفاده در سازه های کمکی و پشتیبان کاهش یافته و در مصرف منابع صرفه جوئی می گردد.

3- طول پروفیل تا بیش از ۱۵۰ متر

4- مقاوم در مقابل خوردگی و اثرات آب و هوائی، مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در مقابل فرسایش و کهنه شدن

5- بدون نیاز به هر گونه هزینه های نگهداری در تمام طول عمر ساختمان که باعث اقتصادی بودن آن می گردد.

6- قابلیت استفاده دوباره از آلومینیوم در پایان عمر ساختمان(۱۰۰% recyclable)

7- عملکرد عالی حرارتی و آگوستیک

7- بهترین انتخاب برای ورزشگاهها، ساختمانهای بزرگ تجاری و اداری، بیمارستانها و فرودگاهها

در ساختمانهائی که سقف آنها دارای ابعاد بزرگ و یا اشکال قوسی می باشد، همواره ایجاد یک سقف با نمای زیبا و در عین حال ایمن از نظر آب بندی مشکل بوده است. سقفهای یکپارچه به صورتی است که هیچگونه نقطه ضعفی که موجب نشتی آب گردد در آن وجود ندارد. بدین معنی که در سقف حتی یک پیچ، سوارخ و رویهم رفتگی ورقها (Overlap) وجود ندارد در سیستم سقف یکپارچه دستگاه رول فورمر در محل کارگاه پروفیلهای ورق فلزی را در طول مورد نیاز بدون هیچگونه محدودیت طولی تولید می کند و پس از نصب آنها در کنار یکدیگر این پروفیلها با دستگاه مخصوص به یکدیگر جفت(zip) می شوند. این نوع سقف قابلیت اجرا به صورت یک لایه و یا دولایه را دارد، بدین معنی که در مکانهایی که نیاز به عایق سقف وجود دارد می توان یک لایه زیرین از ورق گالوانیزه نصب نمود، پس از اجرای عایقهای رطوبتی و حرارتی لایه نهائی را مطابق جزئیات پیوست اجرا کرد

۱-فاصله پرلین ها : تا حداکثر ۴ متر (بسته به میزان بار برف و باد)

۲- طول پروفیل : عملاً نامحدود

۳- عرض پروفیل : بین ۳۰۵ تا ۵۰۰ میلیمتر

۴- ارتفاع پروفیل : ۵۰ تا ۶۵ میلیمتر

۵- مصالح مورد استفاده : آلومینیوم، روی ، کالوانیزه ، مس واستنلس استیل

از قابلیتهای دیگر این سیستم، توانایی پوشش سقفهای با قوس محدب و یا مقعر می باشد. همچنین قابلیت تولید پروفیل مورد نیاز سقفهای کروی و یا بیضوی شکل را به صورت (Conic) دارا می باشد. پروفیلهای تولیدی در صورتیکه روی سقفهایی با شعاع انحناء بیش از ۴۰ متر قرار بگیرند بدون نیاز به قوس دهی و تحت تاثیر وزن خود، روی سقف قرار می گیرند. در شرایطی که شعاع انحناء سقف کمتر از ۴۰ متر باشد. می بایستی با دستگاه مخصوص Curving قوس لازم را در پروفیل ایجاد نمود.

نحوه اجرای سیستم Standing Seam از لایه تحتانی تا پوشش فوقانی

1- پوشش تحتانی سقف پروژه که این لایه بر روی پرلین ها می نشیند از ورق گالوانیزه ساده یا رنگی به ضخامت حدود ۰/۶ الی ۰/۹ میلیمتر و یا ورق آلومینیومی ساده یا رنگی به ضخامت ۶/۰ الی ۹/۰ میلیمتر با سطح مقطع ذوزنقه می باشد.

توضیح : در مناطق با رطوبت بالا ورق آلومینیوم به علت عدم زنگ زدگی پیشنهاد می گردد.

۲- لایه بخاربند (عایق رطوبتی) موسوم به Vapour Barrier که از ۴ لایه زیر تشکیل شده است:

– فویل (آلومینیوم ۸۰۱۱) به ضخامت ۳۸ میکرون

– پلی استر به ضخامت ۱۰ میکرون

– دو لایه پلی اتیلن هر یک به ضخامت ۱۰۰ میکرون

۳- اسپیسر(Spacer profile) از جنس گالوانیزه به ضخامت ۱/۲۵ میلیمتر به عنوان نگهدارنده که باعث ایجاد عمق جهت اجرای عایق حرارتی می شود .

۴- پایه های نگهدارنده ورق نهایی موسوم به هولدر از جنس آلومینیوم با آلیاژ ویژه و سختی مناسب با ارتفاع مختلف ۸ و ۱۰ سانتیمتر و …

۵- عایق حرارتی از نوع پشم شیشه و یا پشم سنگ که با ضخامت و دانسیته مختلف با توجه به محل و نوع کاربری پروژه اجرا می گردد.(مشخصات عایق با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط واحد تاسیسات پروژه محاسبه و اجرا می گردد.